Obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Pompeje to zrujnowane miasto niedaleko Neapolu we Włoszech. Miasto to zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz w 79 roku naszej ery. Miasto, które rozwinęło się około półtora kilometra od ruin dawnego miasta również zostało dotnięte tragedią w 1659 roku kiedy to rozpowszechniona epidemia malarii przyczyniła się do śmierci dużej części mieszkańców.

W drugiej połowie XIX wieku w cieniu wulkanu wzniesiono sanktuatium Maryjne. Sanktuarium to jest poświęcone Matce Bożej Różańcowej nazwanej tak od obrazu znajdującego się na głównym ołtarzu.

Kim był Bartolo Longo?

bł. Bartolo LongoBartolo Longo, założyciel Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca urodził się w 1841 roku. Bartolo studiował aby zostać prawnikiem. Podczas studiów wstąpił do sekty i został „wyświęcony” na kapłana szatana. Publicznie szydził z chrześcijaństwa i robił wszystko co w jego mocy aby obalić wpływy katolickie. Vincent Pede, dobry przyjaciel Bartolo przyczynił się do zapoznania się Bartola z kapłanem dominikańskim Alberto Radente. Dominikanin miał głębokie, osobiste nabożeństwo do Maryi i różańca. Przyczynił się do nawrócenia Bartola.

Bartolo został ochrzczony a jako drugie imię wybrał Maria. Widział Maryję jako schronienie grzeszników i przypisywał Jej swoje cudowne nawrócenie. Była azylem, który miał prowadzić go do Chrystusa. Po nawróceniu Bartolo chcial pokutować za swoje poprzednie życie i służyć Kościołowi, który tak zjadliwie atakował. Złożył obietnicę, że będzie pracował dla biednych. Robił wszystko co w swojej mocy aby szerzyć różaniec.

Pewnego wieczoru spacerując po zrujnowanej kaplicy w Pompejach doznał głębokiego mistycznego przeżycia. Usłyszał wyraźnie głos mówiący do niego: „Jeżeli chcesz być zbawiony, rozszerzaj różaniec. To jest obietnica Maryi.” Był bardzo poruszony tym co usłyszał i obiecał Matce Bożej, że zrobi wszystko co w jego mocy aby promować nabożeństwo różańca wśród mieszkańców tego regionu.

Odbudowę zrujnowanego kościoła rozpoczął w październiku 1873. W 1875 roku Longo pozyskał wysłużony obraz Matki Bożej Różańcowej z klasztoru w Neapolu i zebrał fundusze na odnowienie obrazu i umieszczenie go w kościele.

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Cud uzdrowienia nieuleczalnie chorej Fortuny Agrelli

Obraz i sanktuarium przyciągało coraz to więcej czcicieli Matki Bożej. Tak było też i w przypadku młodej dziewczyny z Neapolu – Fortuna Agrelli cierpiała na bolesną i nieuleczalną chorobę. Żaden lekarz nie był w stanie jej pomóc ani ulżyć jej w cierpieniu. 16 lutego 1884 roku dotknięta chorobą dziewczynka i jej bliscy rozpoczęli nowennę różańcową. Królowa Różańca Świętego objawiła się jej 3 marca. Maryja siedziała na wysokim tronie, otoczona była świetlistymi gwiazdami oraz trzymała na kolanach Boskie Dzieciątko a w ręku różaniec. Maryja i Jezus odziani byli w wyszywane złotem szaty. Towarzyszyli im. św. Dominik oraz św. Katarzyna ze Sieny. Fortuna zachwyciła się pięknem Maryi i poprosiła Ją jako Królowę Różańca o jej uzdrowienie. Maryja odpowiedziała, że skoro nazwała ją tak miłym dla Niej tytułem, nie odrzuci jej prośby. Następnie poinstruowała ją żeby odprawiła trzy nowenny różańca aby otrzymać to o co prosi.

Dziewczyna ta rzeczywiście została uzdrowiona a wkrótce Maryja ukazała się jej ponownie mówiąc „Kto chce otrzymać ode mnie łaskę, o którą prosi, niech odmówi trzy nowenny różańcowe błagalne i trzy nowenny dziękczynne.” Tak narodziło się nabożeństwo Nowenny Pompejańskiej do Maryi.

Zamów obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Wiemy jak cudownym obrazem jest obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Wiemy również, że ciężko zakupić obraz będący wierną kopią obrazu Matki Bożej z Sanktuarium z Pompejów, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować Państwu, robiony specjalnie na zamówienie obraz będący wiernym wizerunkiem Matki Bożej z Pompejów.

obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Obraz obsadzony jest w klasyczną ramę drewnianą wykonaną z naturalnej sosny. Pasuje do wystroju każdego mieszkania.
Wymiary: 24cm x 32,5cm
Możliwość powieszenia lub postawienia.

Zapraszamy do składania zamówień. W przypadku zamówienia większej ilości prosimy o kontakt. Do każdego obrazu dodajemy bezpłatnie broszury z instrukcją odmawiania Nowenny Pompejańskiej do podzielenia się z bliskimi lub znajomymi. Cudownie jest modlić się przed wizerunkiem Pompejańskiej Pani.


    Wysyłka jest darmowa. Przed kliknięciem poniższego przycisku upewnij się, że powyższe dane są poprawne. Za przesyłkę zapłacisz przy odbiorze.

    Twoje dane personalne będą przetwarzane na potrzeby złożonego zamówienia. Zobacz naszą politykę prywatności.