Warto zawierzyć się Matce Bożej - z Jej pomocą można wszystko
Świadectwa

Warto zawierzyć się Matce Bożej – z Jej pomocą można wszystko

Zaczęłam odmawiać nowennę z poczucia bezsilności. Jestem bardzo zakochana w swoim chłopaku – jesteśmy ze sobą już 4 lata, znamy się praktycznie od urodzenia, zależy mi żebyśmy jak najszybciej się pobrali i zaczęli wspólne życie. On natomiast, mimo że też tego chce, twardo stąpa po ziemi, jest realistą i z wielu praktycznych przyczyn (m. in. nieukończone jeszcze studia) chciał poczekać z zaręczynami jeszcze kilka lat. Był to powód naszych częstych kłótni, bo ja wychodzę z założenia że można zrobić wszystko jeśli się chce i kocha, a on jest bardzo ostrożny i rozsądny.

Modliłam się o dojrzałość do podjęcia decyzji o małżeństwie dla mojego ukochanego. On nie wiedział w jakiej intencji się modlę. Były trudniejsze dni podczas odmawiania nowenny, do tego stopnia, że wiedziałam że tuż po zakończeniu zacznę kolejną, bo uważałam że nie zasługuję na łaskę o którą się modlę, ale najwyraźniej się myliłam. Już w trakcie odmawiania widziałam dużą poprawę w naszym związku, który już wcześniej był bardzo dobry, ale stał się jeszcze lepszy. Rozwiązaliśmy wiele problemów. Nowennę zakończyłam w Wigilię Bożego Narodzenia. Już następnego dnia, będąc na świątecznym obiedzie w jego domu, poruszył temat naszej przyszłości przy jego rodzicach – zasugerował, że myślimy o zaręczynach i zastanawiamy się jak zorganizować sobie wspólne życie, gdzie będziemy mieszkać. Byłam w szoku, w przeciwieństwie do jego rodziców – nie byli zaskoczeni, zachowywali się wręcz jakby wiedzieli, że ten temat zostanie poruszony.

W Nowy Rok, a więc w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi , poprosił o poważną rozmowę – powiedział że wie jak ważny dla mnie jest ten kolejny krok w naszym związku, przeprosił za wszystkie kłótnie które wyniknęły z tego powodu i obiecał że do końca tego roku na pewno będziemy zaręczeni. Na moje pytanie dlaczego zmienił zdanie odpowiedział, że nie potrafi odpowiedzieć racjonalnie – powiedział że myśli o tym od jakiegoś czasu i uczestnicząc w Pasterce, nagle po prostu poczuł, że to dobra decyzja. Warto zawierzyć się Matce Bożej – z Jej pomocą można wszystko.

Julia

Spodobało Ci się do świadectwo? Wesprzyj naszą misję poprzez zakup wirtualnej kawy. Każda złotówka wspiera działalność naszego portalu. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy link
Powered by Social Snap